Naujienos

Jungtinių Tautų būstinėje pristatyta Ray Bartkaus instaliacija „Gaublys“

Gruodžio 10 dieną Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke pristatyta menininko Ray Bartkaus instaliacija „Gaublys“, sukurta Lietuvos narystei JT Saugumo Taryboje 2014–2015 metais paminėti.

Lewben Group - Ray Bartkus. The Globe
Ray Bartkus. Gaublys

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pristatydamas kūrinį, teigė, kad R. Bartkaus „Gaublyje“ atskleisti kontrastai ir jų sąveikoje gimstanti pusiausvyra labai taikliai atspindi JT Saugumo Tarybos darbą. „Saugumo Tarybai tenka pagrindinė atsakomybė užtikrinti taiką ir stabilumą pasaulyje. Kad ir kokios skirtingos būtų pirminės valstybių pozicijos, siekdamos užtikrinti taikų tarpusavio sambūvį visos jos susivienija ir ieško pusiausvyros taško, užtikrinsiančio taikų sutarimą“.

Renginyje dalyvavęs JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas Jan Elliason padėkojo Lietuvai už aktyvią ir principingą veiklą JT Saugumo Taryboje, taip pat pasidžiaugė galimybe susipažinti su šiuolaikinių Lietuvos menininkų kūryba. 

R. Bartkaus sukurtą „Gaublį“ sudaro 3 koncentrinės sferos, sukurtos iš metalo, medžio ir šviesos; kūrinio centre įkurdintas taikos balandis. Pasak R. Bartkaus, kūrinyje galima įžvelgti daugelį simbolių ir prasmių – ir Žemės rutulį, tiksliai atspindintį visų žemynų ir vandenynų kontūrus, ir narvą, kuriame įkalintas taikos balandis, ir aštrias problemas, su kuriomis susiduria žmonija, ir grožį, kurį skleidžia pats gyvenimas. Kad ir kokie paradoksalūs ir nesuderinami atrodytų atskiri kūrinio elementai, jis, kaip ir mūsų pasaulis, išlieka nedaloma visuma.

Nuo 1991 metų Niujorke kuriančio R. Bartkaus kūriniuose dažnai gvildenamos socialinės, politinės temos. Autorius rengia asmenines parodas ir dalyvauja grupinėse parodose JAV, Lietuvoje, Austrijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse. Menininko darbai įtraukti į JAV Nacionalinės portretų galerijos, Lietuvos Nacionalinės Dailės Galerijos, Morehead ir Vilniaus universitetų grafikos ir graviūrų kolekcijas, jo darbų yra įsigiję daug privačių meno kolekcininkų.

R. Bartkaus instaliacijos pristatymo renginyje dalyvavo daugiau nei 150 JT diplomatų ir sekretoriato darbuotojų, Niujorko menininkų ir lietuvių bendruomenės atstovų. „Gaublys“ JT būstinėje bus eksponuojamas iki gruodžio 28 dienos.

Organizatorius: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

Rėmėjai: Lewben Art Foundation, Arvi, Global Lithuanian Leaders

Paroda „Sveikas, Izraeli! Litvakų dailininkų keliais“ Galerija „Vartai“ pristato parodą „Parafrazės“, kurią sudaro kūriniai iš privačių ir viešų kolekcijų
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3