Naujienos

Pokalbiai su kolekcininkais. Žaneta Fomova: pirkdamas meno kūrinius tik impulsyviai, gali apsirikti

„Lewben Art Foundation“ (LAF) ir artnews.lt tęsia ciklą „Pokalbiai su kolekcininkais“. „Lewben Art Foundation“ savąją kolekciją augina jau beveik dešimt metų ir 2022 m. rudenį planuoja atidaryti meno centrą Bernardinų g. 6-12, Vilniuje. Šiame projekte kartu su menotyrininke Karolina Tomkevičiūte ir fotomenininku Visvaldu Morkevičiumi LAF supažindins Jus su kolekcininkais ir papasakos apie jų patirtis.

Zianeta Fomova. Visvaldo Morkeviciiaus nuotrauka 5
Kolekcininkė Žaneta Fomova (Visvaldo Morkevičiaus nuotr.)

Projektas pristato žmones, kuriuos sieja aistra menui. Vieni jų – meno kolekcininkai, mecenatai, o kiti – išskirtinių kultūrinių patirčių medžiotojai. Šiame straipsnių cikle kalbame apie tai, kaip gimsta meno kolekcijos, kokių netikėtų istorijų nutinka ir kokia naudą bei vertę kuria domėjimasis menu. Vienų pašnekovų sukauptoms kolekcijoms jau prireikė muziejų, o kiti meno kūriniuose įprasmina asmenines patirtis. Šių žmonių istorijos – tai įkvėpimas ir edukacija visiems tiems, kurie svarsto įsigyti meno kūrinių. Kartu šie pasakojimai – ir puiki galimybė meną patirti kitaip.

Šį kartą kalbiname Žanetą Fomovą – kolekcininkę, meno mecenatę, verslininkę ir lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ vadovę. Ž. Fomova pasakoja apie meno prasmę gyvenime ir dalijasi patarimais, kokių klaidų vengti, kad kolekcininko kelias būtų sklandesnis.

 

Visą pokalbį rasite artnews.lt

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

44-tasis tarptautinis fotografų simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“ Naujas kūrinys kolekcijoje – Chim↑Pom fotografija „Kokkurisan“ tatuiruotė”
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3