Naujienos

Pokalbiai su kolekcininkais. Edgaras Aronovas: tai kur kas pozityvesnis dalykas

Šių metų spalio 15 d. „Lewben Art Foundation“ šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius‘21“ projektų zonoje pristatys ekspoziciją „How Soon is Tomorrow. Collecting NFTs“. Ekspozicijoje bus pristatyti vieni pirmųjų sėkmingų NFT: „Cryptopunk“, „Chromie Squiggle“, „MoonCat“ ir kiti, tarptautinėje meno rinkoje puikiai žinomas menininkas, pradėjęs eksperimentuoti su NFT, Damien’as Hirst’as ir jo „The Currency“, lietuvis Robertas Narkus, estai Katja Novitskova ir Tommy Cash’as.

01 Edgaras Aranovas 3
NFT kolekcininkas Edgar Aronov

Ši ekspozicija nagrinės tiek naujas meno egzistavimo platformas, tiek ir 2021 m. išryškėjusias kolekcionavimo tendencijas, kad atkreiptų dėmesį į dar tik pradedamą tyrinėti NFT pasaulį. Jame 2021 m. sužibėjęs menas sumušė tiek pardavimų rekordus, tiek paskatino rastis naujų kolekcininkų, orientuotų tik į NFT, paskatino ir meno institucijas susidomėti ar įsigyti NFT kūrinių privačioms kolekcijoms.

NFT kūriniai ekspozicijoje bus pristatyti tiek iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos, tiek ir iš kitų privačių kolekcijų. Viena jų – žinomo NFT (angl. non fungible tokens arba nepakeičiami žetonai) kolekcininko Edgaro Aronovo iš Estijos. Apie meno kūrinius, paremtus blokų grandinės technologija ir kaip gali atrodyti jų rytojus, su Edgaru kalbėjosi Arterritory.

Pokalbį lietuvių kalba skaitykite artnews.lt

„Lewben Art Foundation“ „ArtVilniuje“ pristatys NFT – pirmąją kriptomeno parodą Lietuvoje „Lewben Art Foundation“ šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius'21“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3