Naujienos

Pokalbiai su kolekcininkais. Dr. Jaunius Gumbis: menas visada yra įdomios diskusijos priežastis

„Lewben Art Foundation“ (LAF) ir artnews.lt tęsia ciklą „Pokalbiai su kolekcininkais“. „Lewben Art Foundation“ savąją kolekciją augina jau beveik dešimt metų ir 2022 m. rudenį planuoja atidaryti meno centrą Bernardinų g. 6-12, Vilniuje. Šiame projekte kartu su menotyrininke Karolina Tomkevičiūte ir fotomenininku Visvaldu Morkevičiumi LAF supažindins Jus su kolekcininkais ir papasakos apie jų patirtis.

01 Visvaldo Morkeviciaus nuotrauka2
Dr. Jauniaus Gumbio kolekcija (Visvaldo Morkevičiaus nuotr.)

Projektas pristato žmones, kuriuos sieja aistra menui. Vieni jų – meno kolekcininkai, mecenatai, o kiti – išskirtinių kultūrinių patirčių medžiotojai. Šiame straipsnių cikle kalbame apie tai, kaip gimsta meno kolekcijos, kokių netikėtų istorijų nutinka ir kokia naudą bei vertę kuria domėjimasis menu. Vienų pašnekovų sukauptoms kolekcijoms jau prireikė muziejų, o kiti meno kūriniuose įprasmina asmenines patirtis. Šių žmonių istorijos – tai įkvėpimas ir edukacija visiems tiems, kurie svarsto įsigyti meno kūrinių. Kartu šie pasakojimai – ir puiki galimybė meną patirti kitaip.

Šį kartą kalbiname dr. Jaunių Gumbį – kolekcininką, Vilniaus universiteto docentą ir advokatų kontoros „Ellex“ partnerį. Pasak jo, domėjimasis menu ir gilesnis jo supratimas – tai pirmiausia savęs pažinimo kelias ir būdas pažinti, stipriau pajausti tikrovę, o žmonės, einantys kolekcininko keliu, turi ir socialinę pareigą – dalintis.

 

Pokalbį skaitykite artnews.lt, o dr. Jauniaus Gumbio kolekciją patyrinėti galite čia: lietuvosmenas.lt

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Naujųjų „Lewben Art Foundation“ namų pristatymo vakaras Ievos Trinkūnaitės paroda Seule, Pietų Korėjoje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27