Naujienos

Galerijos „Vartai“ 25 metų jubiliejaus proga - paroda „Žilvitis“

Nuo 2016 m. vasario 19 d. iki balandžio 2 d. galerijoje „Vartai“ veiks paroda „Žilvitis”, kuria paminimas galerijos 25 metų jubiliejus.

Jurga Barilaite Taskas Video performansas 150 loop. 2014 1
Jurga Barilaitė. Taškas. Video performansas 1'50'' loop. 2014

Nuo pat įkūrimo 1991 m. galerija „Vartai“ yra stiprus kultūrinės traukos centras. Čia vyko ne tik modernaus meno parodos, bet ir knygų pristatymai, poezijos vakarai, kamerinės muzikos koncertai. „Vartai“ visada buvo atviri įvairioms iniciatyvoms ir formatams, todėl per ketvirtį amžiaus išgyveno ne vieną virsmą, permąstė savo tapatybę, stebėjo kultūros lauką ir keitėsi kartu su juo. Galų gale tapo viena svarbiausių ir aktyviausių Lietuvos privačių galerijų, joje galima pamatyti (ir įsigyti) įvairiausių medijų Lietuvos ir užsienio šiuolaikinių menininkų kūrinių.

Grupinė paroda „Žilvitis“ – tai keliasluoksnė ekspozicija, kurioje pristatomi su galerija bendradarbiaujančių, Lietuvos bei užsienio meno laukui puikiai pažįstamų menininkų Žilvino Kempino, Deimanto Narkevičiaus, Svajonės ir Pauliaus Stanikų, Julijono Urbono, Andriaus Zakarausko, Jurgos Barilaitės, Lauros Garbštienės, Ugniaus Gelgudos, Roberto Narkaus, Lino Jusionio, Rūtenės Merkeliopaitės, Vytauto Viržbicko kūriniai. Ekspoziciją papildo ir specialiai šiai parodai sukurtos menotyrininkės Danutės Gambickaitės ir menininko Arno Anskaičio instaliacijos.

Žiūrovai turės galimybę išvysti Lietuvos šiuolaikinio meno lauko įvairovę: nuo minimalistinių vietos, laiko ir judėjimo suvokimą keičiančių objektų iki vizualiai iškalbingų ir erotiškų tapybos drobių ar egzistencialistinių asmeninių patirčių išraiškos. Nuo gyvenimo kokybės ir džiaugsmo mokslinių projekcijų iki eskapistinio siekio ištrūkti iš užburto rato. Nuo kūniškumo retorikos bei esminių šiuolaikinio meno kontroversijų apmąstymo iki fundamentalių vertybių persvarstymo. Nuo meditatyvių ekologinių ieškojimų iki stilingų sintezatoriaus bei kritikos tekstų sąskambių.

Parodoje pristatomų šiuolaikinių menininkų kūriniai, pajungti savitam parodos autorių sumanytam scenarijui, charakterizuoja tam tikrą galerijos veidą arba tampa jai skirta dedikacija. D. Gambickaitės ir A. Anskaičio inicijuoti metakūriniai, subtiliai įsiterpiantys į metaforišką pasakojimą apie laiko tėkmę, kismą ir atmintį ir kartu besikeičiančią galeriją kaip idėjų susitikimo vietą, išjudina nebylius, bet visa matančius ir liudijančius galerijos erdvės elementus. Pavadinimas „Žilvitis” – taip vadinasi ir nuo galerijos istorijos pradžios joje esantis baldas – sofa, šios parodos kontekste tampa įvairioms interpretacijoms atvira metafora. „Žilvitis“ kviečia pažvelgti į turtingą galerijos istoriją, prisiminti jos praeitį ir permąstyti dabartį, įvertinti per daugelį metų joje natūraliai susiklosčiusius pokyčius.

 

Parodos autoriai: Danutė Gambickaitė, Arnas Anskaitis

25-mečio parodų globėjas – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

25-mečio parodų partneris – „Lewben Art Foundation“

Globėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Rolandas Valiūnas

Filmuoja ir rodo – „LRT Kultūra“

Parodos rėmėjai: „Clear Channel“, „Ararat“, „Džiugas“

Galerijos rėmėjai: Vilma Dagilienė, Romas Kinka, „Lietuvos rytas“, „Ekskomisarų biuras“

Naujas leidinys – „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ Žmogus su Saukos veidu. Šarūno Saukos tapyba. 1978-2015
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3