Naujienos

Nauji darbai kolekcijoje – Lee Jeffries fotografijos

„Lewben Art Foundation“ savo kolekciją papildė naujais kūriniais – Lee Jeffries fotografijomis.

2023 05 13 18 10 42 author Rytis Seskaitis
Lee Jeffries. „Metallica: 72 Seasons“, 2022. „Lewben Art Foundation“ kolekcija (Nuotrauka Ryčio Šeškaičio)

Lee Jeffries (1971 m.) yra fotografas, gimęs Jungtinėje Karalystėje, dabar gyvenantis Mančesteryje. Jis geriausiai žinomas dėl nespalvotų portretų kūrybos. Prieš pradėdamas fotografuoti, Jeffries dirbo buhalteriu, o pačios fotografijos kelias prasidėjo nuo sporto renginių įamžinimo ir reklaminio įvaizdžio kūrimo dviračių parduotuvei, tačiau 2008 m. Londono maratono metu, objektyve užfiksavus benamę merginą jo kūrybos kelias pasuko nauja linkme. Gatvės fotografija tapo šio, savamokslio fotografo, pagrindine išraiška, o benamiai – vieninteliais modeliais.

Jo darbai turi pasaulinį pripažinimą, eksponuojami Londone, Paryžiuje, Niujorke, Romoje, Milane ir Stokholme. Paskutinė jo darbų paroda įvyko „Museo Diocesano di Milano“ pavadinimu "LEE JEFFRIES. Portraits. L'anima oltre l'immagine" (2023 m.). Apie šį menininką rašo „Time Magazine”, „The Independent”, „The Guardian”, „Huffington Post” ir „Nikon Magazine”. Jo kūryba aprėpia ne vien fotografavimo kaip dokumentinės medžiagos rinkimą, bet ir būdą kelti socialinių problemų klausimus. Išleisdamas dvi knygas – „Lost Angels“ ir „Homeless“, jis ne tik sulaukė kritinio pripažinimo, bet taip galėjo prisidėti prie labdaringų iniciatyvų skirtų padėti benamiams.

 

lewbenart.com

Paroda „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ Vytauto Kasiulio dailės muziejuje Fotoreportažas iš „Open House Vilnius“ – „D9 Artsy Office“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3