Naujienos

„Savas kambarys“ – naujas projektas skirtas moterims menininkėms

Pajutome, kad laikas skirti atskirą dėmesį moterų kūrybai. Tai pasaulinė tendencija, primenanti, kad dailininkės susiduria su kitokiais iššūkiais nei dailininkai, kas neretai nustumia jas į archyvų užkampius. Todėl kuriame „Savą kambarį“, kurį suprantame kaip vietą, kur bus atidžiai įsižiūrima į dailininkių kūrybą, įsiklausoma į tai, kas mums pasakojama tvirtu balsu, ir tai, kas netikėtai praslysta.

OM4A1378
Ekspozicija „Tos žaviosios moterys" meno mugėje „ArtVilnius'17“

Dar 1929 m., kalbėdama apie rašytojas, Virginia Woolf nurodė savos erdvės svarbą kūrybai – „duokit jai kambarį ir penkis šimtus svarų per metus“[1]. Kadangi dabar privati erdvė nebe tokia didelė prabanga, kūrėjoms atviri ir universitetai, ir bibliotekos, ir galerijos, belieka pasitikrinti savo pažiūras. Norime sukurti simbolinį „Savą kambarį“ – kaip progą nustebti peržiūrint tai, ką kartais paliekame paraštėse. V. Woolf pastebėjimu, autorės turi savo, kitokį nei vyrų autorių, balsą, bet geriausi kūriniai gimsta, kai pamirštamas lytiškumas, nes skirtingose lytyse užkoduotas noras bendradarbiauti.

Projekte bus pristatomos menotyrininkų parengtos dailininkių kūrinių, priklausančių mūsų kolekcijai, analizės. Kūrinių narpliojimas atskleis dailininkių kūrybines vertybes ir aplinkybes, iššūkius ir pasiekimus. Su partneriais ne tik sieksime platesnės auditorijos, bet ir kaupsime dailininkių kūrinių recenzijų rinkinį, kuris prireikus būtų lengvai pasiekiamas.

Tekstus galima rasti naujausiuose skaitmeniniuose ir popieriniuose „Lamų slėnio“ numeriuose, „Verslo žinių“ „Laisvalaikio“ skiltyje bei mūsų svetainės rubrikoje „Savas kambarys“.

 [1]Virginia Woolf, Savas kambarys, Vilnius: Charibdė, 1998, p. 116 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Académie de Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915) Stažuotė Sotheby’s meno institute
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27