Naujienos

Naujas meno albumas – „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“

Prieš pat 2017-uosius iš spaustuvės atvyko nauja „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo išleista knyga „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“. Tai pirmasis šio leidinio tomas, antruoju ketiname pradžiuginti metų pabaigoje. Šis leidinys žymi 2015-aisiais paminėtą Lietuvos išeivijos dailės fondo veiklos penkerių metų sukaktį.

IMG 2341r
Meno albumas „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“

Knygos dėmesio centre – fondo kolekcijai priklausantys Lietuvos išeivijos tapybos darbai nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Leidinyje publikuojama beveik 300 kūrinių, pristatomas 61 menininkas. Leidinio sudarytoja dr. Rasa Andriušytė-Žukienė į išeivijos temą žvelgė iš peradresavimo perspektyvos. Pasak mokslininkės, „atminties fenomenas neatskiriamas nuo komunikavimo, ir, susiklosčius aplinkybėms, įvyksta peradresavimas – kūrybos sugrąžinimas ir perskeltos tautos kultūrinės atminties sugrįžimas“. Tikimasi, kad šis leidinys taps išsamiai Lietuvos išeivijos dailę pristatančia knyga, kuri tapybos mėgėjams Lietuvoje padės susipažinti su išeivių kūryba, o svečiams iš užsienio taps puikia reprezentacija apie sėkmingus lietuvių tapytojus už Lietuvos ribų.

Siekiant skaitytojams pristatyti Lietuvos išeivijos kūrinius, itin svarbus tapo knygos dailininkės Viktorijos Leleivės darbas – kurdama leidinio pavidalą, ji kaip esminius akcentus pasirinko dvejetus ir kelionę iš taško A į tašką B. Pasak V. Leleivės, tai lėmė daug aspektų: „Pati knyga yra dvitomė, joje pristatomi tapytojai taip pat dviejų tautų – lietuviai ir litvakai, be to, knyga dvikalbė. Dualumas matomas ir pačioje išeivijos temoje: namai (Lietuva) ir egzilis (išeivija), Rytai ir Vakarai, galų gale ir pačiame pavadinime „Peradresavimas“ atsispindi dualumas – taškas A ir taškas B.“ Šis požiūris dailininkei pasufleravo ir knygos koncepcijos grafinius elementus – dviejų taškų, kurie primena žemėlapių grafiką, naudojimą.

Albumo „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“ pristatymas planuojamas šių metų Vilniaus knygų mugėje. Daugiau informacijos paskelbsime netrukus.

Sudarytoja ir tekstų autorė – dr. Rasa Andriušytė-Žukienė
Dailininkė – Viktorija Leleivė
Leidimo metai – 2016
Puslapių skaičius – 288

Rėmėjai:

„Lewben Group“
„Enercom Capital“
„Strategy Labs“
„Nordgain“
„Lewben Investment Management“
Advokatų kontora „Ellex Valiunas“
Lietuvos kultūros taryba
Jonas ir Živilė Garbaravičiai

Personalinė Tschabalala Self paroda „Parasol unit“ šiuolaikinio meno fonde Londone „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje - Eugenijaus Antano Cukermano kūrinys
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3