Naujienos

Naujas leidinys – „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“

„Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu, VšĮ „Šiaurės Jeruzalė“ bei partneriu advokatų kontora „Valiunas Ellex“ išleido naują knygą „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“. Ši knyga yra vienintelė Lietuvoje, taip plačiai ir išsamiai apžvelgianti litvakų tapybos, grafikos ir skulptūros darbus, esančius privačiose Lietuvos kolekcijose. Albume aprėpiamas daugiau nei 150 metų laikotarpis – pradedama nuo XIX a. vidurio pirmųjų litvakų dailininkų Marko Antokolskio ir Moišės Maimono, išgarsėjusių dar Rusijos imperijos laikais, ir baigiama šiuolaikiniais autoriais Augustinu Savicku, Adomu Jacovskiu ir Solomonu Teitelbaumu, tęsiančiais litvakų dailės tradicijas.

IMG 8720rx
„Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ viršelis

Knygos sudarytoja dr. Vilma Gradinskaitė skaitytojus supažindina su Litos teritorijoje gimusiais, gyvenusiais ir studijavusiais dailininkais, kurių nemaža dalis mokėsi Vilniaus piešimo mokykloje, koncentruotai aptaria svarbiausius autorių gyvenimo ir kūrybos aspektus, atveriančius žydiškąjį segmentą ir dailininkų tapatybės paieškas. „Labai įdomu buvo tyrinėti tokį gausų, įvairų ir unikalų Lietuvos kolekcininkų sukauptą litvakų dailės paveldą. Džiugu, kad šios mūsų kultūros vertybės jau grįžo į Lietuvą, yra saugomos, vertinamos ir atviros mūsų visuomenei“, – sakė menotyrininkė.

Leidinyje „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ pristatomi 44 litvakų dailininkai ir apie 250 dailės kūrinių. 130 tapybos, akvarelės, pastelės, grafikos ir skulptūros darbų yra iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų, arti 90 įvairių dailės kūrinių – iš advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ kolekcijos, kiti – iš asmeninių Annos Avidan, Miko Feigelovičiaus, Edmondo Kelmicko, Liubos ir Gevorko Kremerių, Arvydo Maciulevičiaus, Giedros ir Juozo Petraičių, Ramunės ir Antano Zabulių, Jono Žiburkaus kolekcijų. Didžioji dalis albume reprodukuotų dailės kūrinių visuomenei dar nematyti. Albumas dvikalbis – išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

Šis išsamus išskirtinio dizaino leidinys, tikimasi, bus įdomus ne tik profesinei bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei, intriguos skaitytoją ne tik dar nematytais garsių dailininkų kūriniais, bet ir primins mažai žinomų ar pamirštų dailininkų vardus.

Daugiau sužinoti apie litvakų kūrybą ir pamatyti jų darbus, esančius „Lewben Art Foundation“ rinkinyje, galima virtualiame muziejuje www.daile.lt.

Sudarytoja ir tekstų autorė: dr. Vilma Gradinskaitė
Knygos dailininkė: Sigutė Chlebinskaitė
Išleista: 2015
Puslapių skaičius: 232

Rėmėjai:
„Lewben Group“
„Enercom Capital“
„Strategy Labs“
Lietuvos kultūros taryba
Geros valios fondas
„Sicor Biotech / Teva“
„Kenova Group“
„Spektramed“
Vilius Kavaliauskas ir Rita Navalinskaitė
Jonas ir Živilė Garbaravičiai
Anna Avidan ir Evgenijus Hitereris
Anna ir Aleksandras Černovai
Ronenas Waisseris Landau
Jacobo Sandleris

Albumą įsigyti galima artbooks.lt internetiniame knygyne.

„Lewben Art Foundation“ pristato atnaujintą interneto svetainę Galerijos „Vartai“ 25 metų jubiliejaus proga - paroda „Žilvitis“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3