Naujienos

Naujas kūrinys kolekcijoje – Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės instaliacija „Spring is in the Air“

„Lewben Art Foundation“ savo kolekciją papildė nauju kūriniu – Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės instaliacija „Spring is in the Air“ (2022). Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė (g. 1977 m.) – viena ryškiausių šiuolaikinės lietuvių tekstilės kūrėjų, gerai žinoma ir tarptautinėje meno arenoje.

sutvarkyta. Photo by Ineta Armanaviciute2
Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. „Spring is in the Air“, 2022 (Metalinės degalų talpyklos, medvilnė. Gręžimas, siuvinėjimas kryželiu, 48 x 280 x 6 cm). „Lewben Art Foundation“ kolekcija (Nuotrauka: Ineta Armonavičiūtė)

Menininkė yra baigusi tekstilės studijas ir įgijusi VDA Meno licenciato laipsnį. Originalus mąstymas ir autorinė kūrinių atlikimo technika Severijai atnešė platų tarptautinį jos kūrybos pripažinimą. Ji yra įvertinta daugeliu reikšmingų apdovanojimų (2020 m. buvo įteikta Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija už svarbų indėlį į Lietuvos kultūros ir meno sritį), nuolatos kviečiama dalyvauti ir kuruoti tarptautines šiuolaikinio meno parodas taip pat pristatyti kūrybą tarptautinėse konferencijose. Jos darbų yra įsigiję reikšmingi meno ir dizaino muziejai. Savo kūrybą menininkė yra eksponavusi greta tokių žinomų vardų, kaip Andy Warhol, Joseph Boys, Jeff Koons, Erwin Wurm, Marina Abromovič, Damien Hirst, Jenny Holzer, Banksy ir kitų.

 

„Spring is in the Air“ (2022)
Metalinės degalų talpyklos, medvilnė. Gręžimas, siuvinėjimas kryželiu.
48 x 280 x 6 cm

2022 metų pavasarį sprogo ne tik gėlės ir medžių lapai, bet ir visa puokštė karo pumpurų: karštasis, konvencinis, hibridinis, ekonominis, informacinis, energetinis...

Ekologinė Žemės susinaikinimo grėsmė, iki tol jau įsivyravusi kaip esminė pasaulinė problema, podraug su kovidine tematika informaciniuose laukuose nuvyto per vieną karštojo karo dieną. Perteklinio resursų vartojimo kritiką staiga pakeitė panika dėl energetinių žaliavų trūkumo bei mažiau komfortiškos buities perspektyvos. Ir tik atominės katastrofos Damoklo kardas dar atliepia ekologinių rizikų naratyvą.

Kolekcija „Spring is in the Air“ (2022) kuriama iš senų metalinių degalų talpyklų. Juodai degantys karinės pramonės ir naftos produktų sandėliai, surūdijusios karinės technikos laužynu virtusi Ukraina, „Azovstal“ gamyklos metalo ir žmonių kapinynas, kasdien šokančios naftos, elektros ir (ne)darbo biržų kreivės - atrodo, nieko nėra stabiliau už nuolat kaistančios, bet vis dar sezoniškumą išlaikančios gamtos ritmą. (aut. Tomas Kriaunevičius)

Kazimiero Brazdžiūno paroda „Kulminacija“ „Lewben Art Foundation“ erdvėse Ekskursija su kuratore po Nikitos Kadan parodą „Oda ir kiautas“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3