Naujienos

Naujas kūrinys kolekcijoje – Roberto Narkaus NFT „Revenge Coin Eye"

„Lewben Art Foundation“ į savo kolekciją pirmą kartą įtraukė NFT meno kūrinius. NFTs (non-fungible tokens, liet. nepakeičiamieji žetonai) – tai blokų grandinės (blockchain) technologijoje egzistuojantys unikalūs skaitmeniniai failai – meno kūriniai ir iš to gimusi nauja kolekcionavimo forma. Vienas iš naujai įsigytų NFTs – Roberto Narkaus „Revenge Coin Eye“, 2021.

thumbnail Screen Shot 2021 10 14 at 13.13.48
Robertas Narkus. „Revenge Coin Eye“, 2021. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

Robertas Narkus (g. 1983) – vienas ryškiausių savo kartos menininkų, savo kūrybą apibūdinantis kaip „aplinkybių vadybą sutapimų ekonomikoje“. Menininkas, sutelkdamas platų spektrą iniciatyvų, bendradarbiavimo būdų ir projektų ir dirbdamas su daugybe technikų bei medžiagų, tyrinėja priimtas „naudingumo“ ir „nenaudingumo“, įprasto ir absurdiško, neaktualumo ir produktyvumo idėjas.

NFT „Revenge Coin Eye“ – projekto „Prospect Revenge“, skirto bandymams sunaikinti ar panaudoti neigiamas emocijas paverčiant jas į finansinį turtą, dalis. Moneta įkūnija neramią sielą, siekiančią pokyčių net ir spaudžiant nepalakioms aplinkybėms. Projekte R. Narkus pristato investavimo schemą, neigiamas emocijas paversiančią finansiniais ištekliais.

„Mes „Prospect Revenge“ turime sprendimą: išpirksime jūsų nerimą – nerimą, kurį sukelia negebėjimas surūšiuoti šiukšlių, priklausomybė nuo socialinių tinklų, karas, neteisingai balsavusieji, tas, kuris blogai pastatė automobilį, atmestos idėjos, žmonos, meilužio ar vyro nesiklausymas, bloga investicija, prastas aptarnavimas, nešvarūs batai ar atostogos Balyje.

Nesakyk mums, ko reikia norėti, kaip būti, už ką kovoti. Kovoti? Ar tu juokauji. Išgyventi, gerai gyventi, normaliai gyventi, būti pozityviam. Sielos ramybės mes norime. Ar mus reikia kaltinti? Ar nejaučiate kaltės svorio ant savo pečių?

Ne, viskas nebus gerai, bet ar tai naujiena? Kodėl laukti rytojaus? Priimkite tai, kas esate dabar.“

Paauglių komandos kuruota paroda „O kur žmonės?“ Nacionalinėje dailės galerijoje Fotoreportažas iš ekspozicijos „How Soon is Tomorrow. Collecting NFTs“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27