Naujienos

Naujas kūrinys kolekcijoje – Soly Cissé „Medvilnės laukas“

„Lewben Art Foundation“ kolekcija pasipildė nauju kūriniu – Soly Cissé (g. 1969 m. Dakare, Senegale) skulptūra „Medvilnės laukas“.

Soly Cisse Cotton Field 2019 46 rods wrought iron cotton fibres sand 180x300x138 cm SULGER BUEL GALLERY 2
Soly Cissé. „Medvilnės laukas“, 2018 (48 kaltos geležies strypai, medvilnės pluoštai, smėlis, 180x300x138 cm). „Lewben Art Foundation“ kolekcija

Mišrią techniką naudojantis tapytojas ir skulptorius yra sulaukęs itin didelio pripažinimo savo gimtojoje šalyje. Menininkas įgijo akademinį išsilavinimą Nacionalinėje menų mokykloje Dakare 1996-aisiais metais ir nuo to laiko yra surengęs parodų įvairiuose Europos, Amerikos ir Afrikos žemyno galerijose ir muziejuose. Soly Cissé yra įtrauktas į top 100-o žurnalo „Forbes“ sudarytą labiausiai vertinamų Afrikos menininkų sąrašą.

Menininko darbuose itin svarbų vaidmenį užima jo vaikystės patirtys, iš kurių jis ir semiasi kūrybinio įkvėpimo. Cissé ankstyvoje jaunystėje išgyveno sudėtingą Senegalo valstybės pereinamąjį laikotarpį, kuomet besikeičiančios politinės ideologijos ir socialinės suirutės kontekste kūryba tapo moraliniu ramsčiu saviraiškos ir socialinio teisingumo ištroškusiems žmonėms. Soly Cissé kūriniai tiria dualizmo ir atsikartojimo sąvokas, yra tarsi slenkstis tarp iliuzijos ir tikrovės, tradicijos ir naujovės, dvasingumo ir pasaulietiškumo.

Arūno Baltėno fotografijų paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje Pokalbis LRT radijo laidoje „Ryto allegro“ apie naują meno centrą Vilniuje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27