Naujienos

Nauji kūriniai kolekcijoje – Violetos Bubelytės fotografijos

„Lewben Art Foundation“ ir toliau pildo savo kolekciją meninėmis fotografijomis. Šį kartą – šešiais fotomenininkės Violetos Bubelytės darbais. Violeta Bubelytė (g. 1956) žinoma kaip pirmoji Lietuvos fotografė, fotoobjektyvą nukreipusi į apsinuoginusią save. Bubelytės fotografijose – daug teatro, šokio, pantomimos. Pasak menininkės, moteris fotografijose – tai ne ji pati, o jos sukurtas personažas.

Violeta Bubelyte Aktas 52 1992
Violeta Bubelytė. Aktas 52, 1992. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

Violeta Bubelytė 1996–1998 m. bendradarbiavo žurnale „Moteris“, 1998–2016 m. savaitraščio, vėliau dienraščio „Verslo žinios“ fotokorespondentė. Nuo 1980 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Nuo 1986 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. 1999 m. menininkei suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografės menininkės garbės vardas (AFIAP). 2014 metais jai įteikta Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Menininkės kūrinių yra Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, MO muziejaus, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Prancūzijos nacionalinės bibliotekos Paryžiuje kolekcijose bei privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Kolekciją papildžiusias nuotraukas galite rasti čia.

Projektas skirtas lietuvių menininkams gyvenantiems ir kuriantiems svetur – Rūta Jusionytė Projektas skirtas lietuvių menininkams gyvenantiems ir kuriantiems svetur – SetP Stanikas
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3