Naujienos

Monikos Dirsytės performansas meno mugėje „ArtVilnius'17“

„Kiekvieną akimirką, kol esame gyvi, tol mūsų širdys žino, jog niekas neatims mūsų iš mūsų“, – taip naujausią savo performansą „Niekas neatims manęs iš manęs“ pristato jaunoji menininkė Monika Dirsytė. Kūrinys dienos šviesą išvys meno mugės „ArtVilnius’17“ metu, birželio 8–11 dienomis. Tarp projekto kūrybinės komandos narių – choreografas Gytis Ivanauskas, šokio kūrėja, viena iš šokio teatro „Low Air“ įkūrėjų Airida Gudaitė ir muzikos kūrėjas Jonas Antanėlis. Prie Monikos Dirsytės performanso įgyvendinimo prisidėjo jau antrą kartą su menininke bendradarbiaujanti „Lewben Art Foundation“.

Performansas
Monikos Dirsytės performansas „Niekas neatims manęs iš manęs“

2015 m. šioje meno mugėje už performansą „Aš tavo saulė“ M. Dirsytė pelnė publikos apdovanojimą, o 2016 m. kūrėjos pristatytas 8 valandas trunkantis performansas „Kompleksas“ tiesioginės transliacijos metu sulaukė virš 10 tūkst. peržiūrų. Šiais metais „ArtVilnius“ meno mugėje M. Dirsytės kuriamas performansas suvienys 35 atlikėjus bei bus rodomas 200 m² erdvėje.

Monika Dirsytė savo kūriniu „Niekas neatims manęs iš manęs“  kalbės apie žmonių nuomonių bei sistemų įtaką atskiro individo saviraiškai ir unikalumui, jo palaužimui ar net sužlugdymui, bet skatina išsaugoti savąjį Aš ir išskirtinį individualumą. Šis kūrinys apjungs šokį, spektaklį ir instaliacijas.

„Performansas kalba apie kiekvieno teisę ir galimybė būti savimi. Apie kiekvieno mūsų, mano ir tavo unikaluma. Kartais nesvarbu, kurioje vietoje esame. Kartais dirbame darbus, kurių galbūt nemėgstame. Kartais atsiduriame situacijose, kuriose esame bejėgiai. Kartais likimas ir žmonės žaidžia mumis. Nepaisant to mes liekame žmonėmis - skirtingais ir nepakartojamais žmonėmis. Ir kiekvieną akimirką, kol esame gyvi, tol mūsų širdys žino, jog niekas neatims mūsų iš mūsų“, - naujo kūrinio idėją pristato menininkė M. Dirsytė.

Choreografiją performansui sukūrė režisierius, šokėjas, aktorius bei choreografas Gytis Ivanauskas. Šokį atliks profesionalaus šokio kūrėja Airida Gudaitė ir jos vadovaujamo urbanistinio šokio teatro „Low Air“ trupė. Muziką kuria ir performanso metu gyvai atliks režisierius ir didžejus Jonas Antanėlis. 

„Man patinka neišbandytos platformos, įdomu eksploatuoti save performanso žanre. Juo labiau, kad choreografija jame bus pateikiama visiškai kita forma. Čia šoks ne žmonės. Nenoriu išduoti kas, kad palikčiau intrigą. Kurti kartu su Monika yra labai įdomu ir, sakyčiau paprasta, kadangi mąstome ta pačia kryptimi. Labai įdomi Monikos idėja apie tai, kaip visuomenė, žmonės ar net likimas manipuliuoja asmenybėmis, tarsi žaisdami Rubiko kubiko žaidimą“, - teigia G. Ivanauskas.

„Mus sudomino tiek pati paroda „Art Vilnius“, joje dalyvaujame pirmą kartą, tiek performanso idėja, siekis jį apjungti su šokiu. Labai apsidžiaugėme, kai Monika pasiūlė prisijungti mums, „Low Air“ šokio teatrui kartu su mūsų šokio mokyklos auklėtiniais. Savo darbuose siekame jungti įvairias meno disciplinas. Tai ir yra didžiausia inspiracija - naujos jungtys, pats procesas, patirtis ir bendravimas su komanda“, - džiaugiasi A. Gudaitė.

Performansą „Niekas neatims manęs iš manęs“ šių metų mugėje pristato OKT/Vilniaus miesto teatras ir galerija „Meno niša“. Pastaroji galerija jauną menininkę meno mugėse Lietuvoje ir užsienyje pristato jau treti metai.

 

Performansas „Niekas neatims manęs iš manęs“  vyks meno mugėje „ArtVilnius’17“ (parodų rūmai LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius):
birželio 9 d. (penktadienis) 17:00–19:00 val.
birželio 10 d. (šeštadienis) 17:00–19:00 val.
birželio 11 d. (sekmadienis) 15:00–17:00 val.

Akimirkos iš ekspozicijos „Tos žaviosios moterys“ pristatymo „ArtVilnius'17“ Ekspozicijos „Tos žaviosios moterys“ katalogas
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3