Naujienos

Lietuvos paviljonas 57-ojoje Venecijos bienalėje

57-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovauja Žilvino Landzbergo instaliacija „R“, atverianti hipnotizuojančias tikroves, kuriose šiaurietiški peizažai ir vaizdiniai susijungia su venecijietiška Scuola San Pasquale pastato balto kubo erdve. „Lewben Art Foundation“ šiais metais tapo projekto partneriu.

MG 8393 HDR
Lietuvos paviljonas 57-ojoje Venecijos bienalėje (Nuotr. aut. Andrej Vasilenko)

R – tai ryšys, regimybė, ramybė, raktas, radis, renis, refleksija, realybė, reikšmė ir rimas. RA – kaip astronomijoje, mitologijoje, medicinoje, chemijoje, muzikoje, jūreivystėje ir kitur. R yra kompleksiškiausia abėcėlės raidė, aprėpianti platų geometrinių figūrų bei reikšmių spektrą ir tįstanti racionalumo ir fantazijos ribomis.

R yra būdingas Žilvino Landzbergo meninės praktikos elementas, kur R yra erdvė ir objektas, veikėjas, raidė, ženklas ir portalas. Landzbergo instaliacijos įgyja fizinį ir jutiminį kūną, jose pasitelkiama pasakos struktūra, kurioje archetipiniai elementai, socialinės refleksijos ir asmeninės įžvalgos susipina į fantastinius erdvinius pasakojimus.

 

Komisaras: Kęstutis Kuizinas
Kuratorės: Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė
Organizatorius: Šiuolaikinio meno centras, Vilnius

Lietuvos paviljoną Venecijos bienalėje pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Partneriai: „Lewben Art Foundation“, Monika Mačiulytė, „Galerie Fons Welters“, UAB „Druskininkų RASA“.

 

Žilvinas Landzbergas
R
2017 05 10–10 29

„Lietuvos menas: peizažinis mąstymas“ – modernus ir šiuolaikinis Lietuvos menas Pekine, Kinijoje Algio Kasparavičiaus instaliacija „The Garden/Restart“ parodoje „PERSONAL STRUCTURES – open borders“ Venecijoje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3