Naujienos

Viena iš JTP komisijos narių – „Lewben Art Foundation“ kuratorė

Jau šešerius metus iš eilės bendradarbiaujame su Jaunojo tapytojo prizu, o šiais metais tarp JTP komisijos narių ir mūsų kuratorė Francesca Ferrarini.

FF
„Lewben Art Foundation“ kuratorė Francesca Ferrarini

Jaunojo tapytojo prizas (JTP) – vienas pirmųjų ir vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse, vykstantis nuo 2009 metų. Šis projektas sujungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui – pristatyti savo šalies tapatybę, meno mokyklų praktikas ir asmeninį kūrybos potencialą. Menotyrininkų teigimu, projektas jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku, svarbia jaunųjų kūrėjų platforma.

Pagrindinis projekto tikslas  – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus, sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai Lietuvoje ir užsienyje – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus Baltijos šalyse. 

Šis projektas – pirmasis tokio pobūdžio renginys jauniesiems menininkams Baltijos šalyse. JTP yra orientuotas į visų sričių menininkus iki 30 m., turinčius (ar beįgyjančius) meninį išsilavinimą. Amžiaus riba pasirinkta sąmoningai. Siekiame pristatyti pačius jauniausius menininkus, kurie ką tik baigė (ar yra bebaigią) aukštąsias mokyklas. Tai labiausiai palaikymo reikalaujanti ir labiausiai pažeidžiama kūrėjų kategorija.

 

Projekto organizatoriai: Julija Dailidėnaitė ir Vilmantas Marcinkevičius

Projekto mecenatai: Dali Van Rooij Rakutyte, Mindaugas Raila, Nicolas Ortiz šeima ir „Lewben Art Foundation“

 

X Young Painter Prize Awards
2
018 11 09 19 val.
Tsekh Gallery Vilnius (Vytenio g. 6)

Straipsnyje „Moterų era“ apie naujausius fondo projektus „Lewben Group“ gimtadienis!
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3