Naujienos

„Lewben Art Foundation“ – pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje

Vasario 23–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 18-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė 2017. Šiais metais „Lewben Art Foundation“ pirmą kartą dalyvaus Vilniaus knygų mugėje ir parodos lankytojams pristatys per paskutinius ketverius metus išleistas knygas: „Kęstutis Zapkus. Tapyba ir piešiniai“, „Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“, „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ ir „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“. Stendo nr. 3.56

IMG 3652r m
„Lewben Art Foundation“ išleistos knygos

„Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“, 2016

Vos prieš kelis mėnesius iš spaustuvės atkeliavęs meno albumas pirmą kartą bus pristatytas Vilniaus knygų mugėje. Knygos dėmesio centre – fondo kolekcijai priklausantys Lietuvos išeivijos tapybos darbai nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Šis leidinys žymi 2015-aisiais paminėtą Lietuvos išeivijos dailės fondo veiklos penkerių metų sukaktį. Albume publikuojama beveik 300 kūrinių, pristatomas 61 menininkas. Už šios knygos apipavidalinimą dailininkė Viktorija Leleivė buvo apdovanota diplomu šių metų kultūros ministerijos rengiamame konkurse geriausioms meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo Lietuvos leidyklų išleistoms knygoms išrinkti. Knygos sudarytoja dr. Rasa Andriušytė-Žukienė.

„Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“, 2015

Ši knyga yra vienintelė Lietuvoje, taip plačiai ir išsamiai apžvelgianti litvakų tapybos, grafikos ir skulptūros darbus, esančius privačiose mūsų šalies kolekcijose. Albume aprėpiamas daugiau nei 150 metų laikotarpis – pradedama nuo XIX a. vidurio pirmųjų litvakų dailininkų Marko Antokolskio ir Moišės Maimono, išgarsėjusių dar Rusijos imperijos laikais, ir baigiama litvakų dailės tradicijas tęsiančiais šiuolaikiniais autoriais Augustinu Savicku, Adomu Jacovskiu ir Solomonu Teitelbaumu. Knygos sudarytoja dr. Vilma Gradinskaitė, dailininkė – Sigutė Chlebinskaitė.

„Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“, 2015

Knygoje pristatomi iškiliausi Lietuvos Gauguinu vadinamo Jono Rimšos kūriniai, atrinkti iš didžiulės Lietuvos išeivijos dailės fondo valdomos šio dailininko darbų kolekcijos, visapusiškai atspindinčios Bolivijos ir indėniškojo periodo kūrybą, kuri išgarsino dailininką svetur, bet Lietuvoje yra mažai žinoma. Kiti knygoje pateikti kūriniai yra iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus rinkinių, taip pat – iš privačių Rolando Valiūno, Valdo Adamkaus, Nerijaus Dagilio, Astos ir Regimanto Liepų kolekcijų. Knygos sudarytoja dr. Nijolė Tumėnienė, dailininkė – Sigutė Chlebinskaitė.

Monografija „Kęstutis Zapkus“, 2014

Tai pirmasis išsamus Niujorke gyvenančio tapytojo Kęstučio Zapkaus biografijos ir kūrybos pristatymas. K. Zapkus – vienas žymiausių JAV dirbančių lietuvių tapytojų, jo kūryboje abstrakcija derinama su socialiniu tyrimu, vaizdai grindžiami muzikinio komponavimo ir architektūrinio erdvės struktūravimo principais. 10-ojo dešimtmečio pradžioje K. Zapkus dėstė Vilniaus dailės akademijoje ir paskatino permainas jaunosios kartos lietuvių menininkų kūryboje. Knygos sudarytoja – Laima Kreivytė, dailininkės – Violeta Boskaitė ir Daina Galinienė.

 

Daugiau apie Vilniaus knygų mugę skaitykite čia.

Meno albumo „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje Tarp gražiausių 2016 metų knygų ir mūsų meno albumas
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27