Naujienos

Knygos „Public Space? Lost and Found“ pristatymas meno mugėje „ArtVilnius'17“

Birželio 10 d., šeštadienį, 17 val. šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’17“ naują knygą „Public Space? Lost and Found“ pristatys ir kartu su dr. Skaidra Trilupaityte apie viešąsias erdves diskutuoti kvies Masačusetso Technologijos Instituto (MIT) profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, menininkas Gediminas Urbonas. „Lewben Art Foundation“ yra vienas iš leidinio rėmėjų.

Urbonas 2015 Iceland 00
Gediminas Urbonas

Gediminas Urbonas naujausią knygą „Public Space? Lost and Found“ (MIT Press, 2017) prieš keletą savaičių pristatė Venecijos bienalėje ir Storefront meno ir architektūros institucijoje Niujorke.

Knygoje „Public Space? Lost and Found“ pristatomi meno ir viešųjų erdvių projektai, nagrinėjama viešos erdvės sampratos evoliucija nuo diskusijų apie meno reprezentacijos politiką iki aktyvaus pilietinio meno formų. Meno ir architektūros sričių autorių straipsniuose diskutuojama kaip viešos erdvės kūrimas ir jos sąvoka veikia dabartį sąlygojančius konceptus, tokius kaip visuotinė kompiuterizacija, klimato kaita, taupymo ir diržų suveržimo politika, ir įvairių politinio ekstremizmo apraiškų iškilimas.

Šios knygos prielaida įrašyta jos pavadinime – vieša erdvė yra nuolat pametama ir vėl atrandama. Viešoji erdvė – kiekvienai kartai reikalinga fikcija, kelianti atvirus klausimus ir atidengianti socialinius ir technologinius sluoksnius, įtakojančius mūsų gyvenimo pokyčius.

Gediminas Urbonas – menininkas ir dėstytojas, kartu su Nomeda Urboniene Venecijos bienalėje buvo apdovanoti specialiu prizu už Nacionalinį paviljoną ir projektą „Villa Lituania“ (2007). Tais pačiais metais jiems įteikta ir Lietuvos Nacionalinė premija. G. ir N. Urbonų įkurta „US: Urbonas Studio“ tyrinėja ekonominių, socialinių ir politinių pokyčių sukeltus prieštaravimus ir konfliktus. Menininkai pasitelkia ir aktyvuoja kultūrinę bei politinę vaizduotę, kuria meninės ir socialinės praktikos modelius bei organizacines sistemas, tiriančias ir testuojančias laisvės suvokimo ribas.

 

„Public Space? Lost and Found“ sudarytojai: Gediminas Urbonas, Ann Lui ir Lucas Freeman

Leidykla – „MIT Press

Rėmėjai: „Lewben Art Foundation“, „Cynthia and John S. Reed Foundation“, „Mediafon“, „Furthermore: a program of the J. M. Kaplan Fund“, „Council for the Arts at MIT“, „UPS ASC Lithuania“, „Skubios siuntos“, Generalinis Ispanijos konsulatas

 

Daugiau apie knygą čia.

 

Personalinė Tschabalala Self paroda „Tramway“ meno erdvėje Glazge „Lewben Art Foundation“ ekspozicija „Tos žaviosios moterys“ šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius'17“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27