Naujienos

Knygos „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ pristatymas Nacionalinėje dailės galerijoje

2016 m. balandžio 5 d. 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks knygos „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ pristatymas. Renginyje dalyvaus Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon, Lietuvos žydų bendruomenės vadovė Faina Kukliansky, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris, knygos sudarytoja dr. Vilma Gradinskaitė, knygos recenzentė dr. Rasa Andriušytė Žukienė, knygos leidėjų „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo valdybų pirmininkas Vilius Kavaliauskas, „Šiaurės Jeruzalė“ direktorė Anna Avidan ir projekto partnerių advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas. Renginį moderuos Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė. Knygos pristatyme taip pat dalyvaus menininkai Adasa Skliutauskaitė bei Solomonas Teitelbaumas, kurių darbai yra publikuojami leidinyje.

IMG 8754rx
Knyga „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“

„Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu, VšĮ „Šiaurės Jeruzalė“ bei partneriu advokatų kontora „Valiunas Ellex“ išleido naują knygą „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“. Ši knyga yra vienintelė Lietuvoje, taip plačiai ir išsamiai apžvelgianti litvakų tapybos, grafikos ir skulptūros darbus, esančius privačiose Lietuvos kolekcijose. Albume aprėpiamas daugiau nei 150 metų laikotarpis – pradedama nuo XIX a. vidurio pirmųjų litvakų dailininkų Marko Antokolskio ir Moišės Maimono, išgarsėjusių dar Rusijos imperijos laikais, ir baigiama šiuolaikiniais autoriais Augustinu Savicku, Adomu Jacovskiu ir Solomonu Teitelbaumu, tęsiančiais litvakų dailės tradicijas.

Knygos sudarytoja dr. Vilma Gradinskaitė skaitytojus supažindina su Litos teritorijoje gimusiais, gyvenusiais ir studijavusiais dailininkais, kurių nemaža dalis mokėsi Vilniaus piešimo mokykloje, koncentruotai aptaria svarbiausius autorių gyvenimo ir kūrybos aspektus, atveriančius žydiškąjį segmentą ir dailininkų tapatybės paieškas. „Labai įdomu buvo tyrinėti tokį gausų, įvairų ir unikalų Lietuvos kolekcininkų sukauptą litvakų dailės paveldą. Džiugu, kad šios mūsų kultūros vertybės jau grįžo į Lietuvą, yra saugomos, vertinamos ir atviros mūsų visuomenei“, – sakė menotyrininkė.

Leidinyje „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ pristatomi 44 litvakų dailininkai ir apie 250 dailės kūrinių. 130 tapybos, akvarelės, pastelės, grafikos ir skulptūros darbų yra iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų, arti 90 įvairių dailės kūrinių – iš advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ kolekcijos, kiti – iš asmeninių Annos Avidan, Miko Feigelovičiaus, Edmondo Kelmicko, Liubos ir Gevorko Kremerių, Arvydo Maciulevičiaus, Giedros ir Juozo Petraičių, Ramunės ir Antano Zabulių, Jono Žiburkaus kolekcijų. Didžioji dalis albume reprodukuotų dailės kūrinių visuomenei dar nematyti. Albumas dvikalbis – išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.

Renginio partneris – Nacionalinė dailės galerija.

Plačiau apie leidinį galite paskaityti čia.

Jonas Čeponis: spalvingas žvilgsnis į pasaulį. Paroda skirta dailininko 90-ųjų gimimo metinių jubiliejui „Lewben Art Foundation“ pristato atnaujintą interneto svetainę
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3