Naujienos

Dr.GoraParasit performansas „Tristanas ir Izolda“ meno mugėje ArtVilnius'20

11-ojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’20“, vykusioje spalio 2–4 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“, „Lewben Art Foundation“ pristatė menininkės Dr.GoraParasit performansą „Tristanas ir Izolda“.

Tristanas ir Izolda 2020 5
Dr.GoraParasit „Tristanas ir Izolda“ meno mugėje ArtVilnius'20 (nuotr. Marius Žičius)

Gyvojoje instaliacijoje, kurią galima vertinti ir kaip spektaklį, ir kaip vizualiojo meno kūrinį, skambėjo LMTA studentės soprano vokalistės Jekaterinos Bezumenko (dėst. Aušra Liutkutė) atliekama arija „Liebestod“ ir berlyniečio DJ Zentralmusterio elektroninė orkestrinės muzikos aranžuotė.

Taip pat, kurti šį performansą menininkei padėjo dramaturgas Erikas Zielke, scenografijos / skulptūros asistentė Emilija Paciūnaitė bei Vilniaus dailės akademijos studentai – Upė Pilitauskaitė, Andrėja Puskunigytė, Aušrinė Leitaitė ir Lukas Narvilas.

Performanse „Tristanas ir Izolda“, savo išskirtine scenine kalba Dr.GoraParasit kvestionuoja mirtį dėl meilės ir pabrėžia inscenizuotą mirties prigimtį, leisdama Tristanui pačiam režisuoti paskutinį savo gyvenimo veiksmą.

 

Nuotraukos – Mariaus Žičiaus

Dainiaus Ščiukos fotografija iš „Jaunimo linijos“ labdaros aukciono „Lewben Art Foundation" meno mugėje ArtVilnius'20 pristatys Dr.GoraParasit performansą
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3