Naujienos

Baltijos šalių Jaunojo tapytojo prizas iškeliavo į Latviją

Lietuvos, Latvijos ir Estijos meno pasaulio profesionalų, kolekcininkų ir mėgėjų smalsumas patenkintas: šių metų Jaunojo tapytojo prizas (Young Painter Prize, YPP) atiteko latvių menininkei Sandrai Strelei. Menininkė laimėjo „sėkmės paketą“: 2.000 Eur finansinę paramą, dviejų mėnesių kūrybinę rezidenciją Berlyne, meno centre „SomoS“, galimybę surengti personalinę parodą Lietuvoje, Pamėnkalnio galerijoje. Bene reikšmingiausias „paketo“ punktas yra tas, kad jos darbas, kaip ir prieš tai vykusių kitų 10-ies konkursų laimėtojų, pateks į Lietuvos dailės muziejaus tapybos fondus Nacionalinėje dailės galerijoje.

RDAN8079

Tęsdami sėkmingą pernykštę patirtį, papildomus prizus šiemet vėl įsteigė projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ draugai – kūrybinė agentūra „Autoriai“ ir šiuolaikinio meno galerija „The Rooster“. „Autoriai“, bendradarbiaujantys su Baltijos jūros regiono menininkais, skyrė „Special Mention“ 750 Eur piniginį prizą, jis atiteko latviui Arnoldsui Andersonui. Galerija „The Rooster“, dirbanti su pradedančiaisias ir jaunaisiais kūrėjais, vienam iš projekto finalininkų skyrė paskatinamąją premiją „The Rooster Open“. Šių metų prizą – galimybę dirbti su galerija rengiant personalinę parodą – laimėjo lietuvė Eglė Norkutė.

Visų 20-ies finalisitų darbų paroda veikia Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėse „Titanikas“.

Jaunojo tapytojo prizo konkursą prieš 11 metų sumanė menotyrininkė Julija Dailidėnaitė ir dailininkas Vilmantas Marcinkevičius. Kad jis netapo beveidžiu ir nereikšmingu, parodė ir pilnutėlė VDA „Titaniko“ salė skelbiant konkurso nugalėtoją. Tarp susirinkusių galėjai matyti ir studentų, ir jų dėstytojų, ir rimtų kolekcininkų bei galerininkų. Akivaizdu, kad Jaunojo tapytojo prizo konkursas jau tapo reikšminga ir neabejotinai reikalinga platforma jauniesiems talentams iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos.

Šiemet konkurso rengėjai sulaukė 72 paraiškų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos tapytojų. Darbus vertino meno fondų „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo įkūrėjas ir valdytojas, Jungtinės Karalystės TATE muziejaus komiteto, atsakingo už meno kūrinių įsigijimą iš Rusijos ir Rytų Europos (REEAC), narys Vilius Kavaliauskas; viena ryškiausių Estijos tapytojų, hiperrealistė Maarit Murka, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas, vizualaus meno kūrėjas, kuratorius, rezidencijų centro SomoS Berlyne steigėjas ir vadovas Paulus Fugers bei meno kritikė ir kuratorė iš Latvijos Šelda Pukite.

Vienas svarbiausių projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ tikslų – supažindinti visuomenę su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai Lietuvoje ir užsienyje – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujų talentų Baltijos šalyse.

 

Projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ mecenatai: Mindaugas Raila, Nicolas Ortiz, Dali van Rooij Rakutyte, „Lewben Art Foundation“ bei „Bajorunas / Sarnoff Foundation“.

Paroda „Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas“ Nacionalinėje dailės galerijoje Fotoreportažas iš susitikimo su menininku Nico Vascellari
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3